קרן פנסיה ברירת מחדל

3 אוגוסט 2016
עמית פלדמן
מאת : עמית פלדמן
מנהל לקוחות VIP גמל ופנסיה

קרן פנסיה ברירת מחדל: המהפכה של משרד האוצר

עמית פלדמן
3 אוגוסט 2016
מאת: עמית פלדמן
מנהל לקוחות VIP גמל ופנסיה

עודכן בתאריך: 20.03.17
קרנות הפנסיה המוזלות שקידם משרד האוצר יצאו לדרך. כעת ניתן להצטרף דיגיטלית לקרן הפנסיה של ישראל (קרן פנסיה ברירת מחדל מבית מיטב דש). קרן הפנסיה תנוהל בדמי ניהול קבועים וידועים מראש לעשר שנים, הנחשבים לנמוכים משמעותית בהשוואה לממוצע דמי הניהול בשוק.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה של ישראל

                                                          

 

 

להצטרפות דיגיטלית לקרן פנסיה ברירת מחדל, לחצו כאן≫  שכירים | עצמאים | מעסיקים

 

מה זה קרן פנסיה ברירת מחדל (קרנות פנסיה מוזלות)?

קרן פנסיה ברירת מחדל היא רפורמה שקודמה ביוזמת משרד האוצר, מתוך מטרה להגביר את התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני. שוק זה מוחזק בעיקרו בידי חמש קרנות הפנסיה הגדולות בארץ (מנורה מבטחים, מגדל מקפת, כלל פנסיה, הראל פנסיה והפניקס פנסיה), המנוהלות ע"י חברות הביטוח. קרנות פנסיה אלה מחזיקות בנתח שוק של למעלה מ 90% משוק קרנות הפנסיה בישראל, כשהמשמעות היא כ 3.8 מיליון חוסכים. כעת, קידם משרד האוצר תחרות, כלומר קרנות פנסיה בעלויות אטרקטיביות.

 

משרד האוצר עשה את העבודה עבור המעסיקים הקטנים והבינוניים

משרד האוצר שם לעצמו מטרה להוזיל את דמי הניהול הנגבים מהעובדים שאינם מאוגדים במסגרת הסכמים קיבוציים. רוב העסקים הקטנים והבינוניים מתקשים לערוך מכרזי מחירים מול הגופים הפנסיוניים, אם בגלל ההתעסקות ואם בגלל כח מוחלש (כמות עובדים קטנה יחסית), ולכן משרד האוצר קיבל את ההחלטה לעשות זאת במקומם. 

 

זכינו במכרז

אנו גאים לעדכן שקרן הפנסיה של 'מיטב דש' זכתה בהליך בחירת קרן פנסיה ברירת מחדל על ידי משרד האוצר, בזכות העובדה שהציעה עלויות ניהול נמוכות משמעותית בהשוואה לממוצע עלויות הניהול בשוק וכעת היא קרן הפנסיה של ישראל.

 

יתרונות קרן פנסיה ברירת מחדל (קרן הפנסיה של ישראל)

כעת, כל מי שיפתח קרן פנסיה במיטב דש, יוכל ליהנות מקרן פנסיה מוזלת, בדמי ניהול בשיעור של 0.01% מהצבירה + 1.31% מההפקדות החודשיות בקרן בלבד, כאשר דמי הניהול יישארו קבועים במשך 10 שנים לפחות.

 

מה האלטרנטיבה בשוק?

יותר מ 750 אלף עובדים משלמים כיום את מקסימום דמי הניהול לקרנות הפנסיה הגדולות. דמי ניהול אלה עומדים על 0.5% מהצבירה בקרן + 6% מההפקדות החודשיות בקרן. גם אם ניקח את דמי הניהול הממוצעים בענף, נגלה כי אלו מסתכמים בכ- 3.17% מההפקדות החודשיות ו- 0.28% מהצבירה בקרן, כלומר למעלה מחישוב כפול של דמי הניהול החדשים המוצעים כעת בקרן הפנסיה של ישראל.

 

יתרון עלויות הניהול

יתרון זה מהותי מאוד ומדובר במהפכה של ממש בכל הקשור לענף קרנות הפנסיה. ככל שאתם כחוסכים תשלמו דמי ניהול פחותים, כך יחסך עבורכם כסף רב יותר וכתוצאה מכך קצבת הזקנה העתידית שלכם עם יציאתכם לפנסיה צפויה לגדול.

 

המחשה כספית

לצורך המחשה, מבדיקה שערכנו, גבר שכיר בן 30, המשתכר 5,000 ₪ לחודש ומשלם דמי ניהול מקסימליים בקרן הפנסיה שלו (0.5% מהצבירה + 6% מההפקדות), עם מעבר לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש ותשלום דמי הניהול הנמוכים שהיא מציעה, צפוי להגדיל את הקצבה הצפויה שלו בכ- 22%, שמהווים תוספת של כ- 833 ₪ לחודש לקצבה הצפויה בפרישה (זאת בכפוף להפקדות שוטפות ולהנחות מקובלות).

 

מדוע מיטב דש?

דמי הניהול הם פרמטר חשוב, אך כמובן לא השיקול היחידי שיש לקחת בחשבון. לצד דמי הניהול, יש להתחשב גם בוותק וניסיון הגוף המנהל, איכות השירות, האיתנות הפיננסית של קרן הפנסיה ותשואות העבר שהשיגה הקרן. כאן בא לידי ביטוי היתרון המובהק של מיטב דש, בית ההשקעות השני בגודלו בישראל, אשר פועל במגוון תחומי השקעות רחב, מאז שנת 1979. אנו במיטב דש מנהלים למעלה מ- 122 מיליארד שקלים עבור מאות אלפי לקוחות, וזאת בעזרתם של כ- 850 עובדים מיומנים, מקצועיים ומסורים. מגיעה לך חברה הפועלת בדרך מקצועית, הוגנת, אחראית ושקופה. זו הדרך הנכונה לנהל את הכספים והדרך שלנו לתת לכם יותר.

 


לשאלות ותשובות בנושא זה, לחצו כאן >>

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים >>

 

 להצטרפות דיגיטלית לקרן פנסיה ברירת מחדל, לחצו כאן≫  שכירים | עצמאים | מעסיקים

 

*ההמחשה מתייחסת לתשואה שנתית של 4.26% בהנחה שמשווים לדמי הניהול של קרן הפנסיה המקיפה של מיטב דש עם דמי ניהול של 1.31% מההפקדות ו- 0.01% מהצבירה.
אין לראות באמור ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש פנסיה מקיפה (מ"ה 163).